# LSA075B-012C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LSA075B-012C
- **Manufacturer:** NetPower
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** LED Drivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lsa075b-012c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lsa075b-012c#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** UL
- **Current:** 6.25A
- **Efficiency:** 87%
- **Features:** OCP, OTP, OVP, SCP
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Power (Watts):** 75 W
- **Ratings:** IP67
- **Size:** 6.46" L x 2.68" W x 1.54" H (164.0mm x 68.0mm x 39.0mm)
- **Standard Number:** UL 8750
- **Termination Style:** Wire Leads
- **Topology:** AC DC Converter
- **Type:** Constant Voltage
- **Voltage:** 90VAC