# LS30-50-S3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LS30-50-S3
- **Manufacturer:** WITHWAVE CO LTD
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ls30-50-s3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ls30-50-s3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Self-Adhesive
- **Length:** 11.811" (300.00mm)
- **Material:** Polymer Resin, Magnetic Powder
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 90°C
- **Shape:** Sheet
- **Thickness:** 0.020" (0.50mm)
- **Type:** Absorbing Sheet
- **Width:** 8.268" (210.00mm)