# LS-2025-10"X10"-5PK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LS-2025-10"X10"-5PK
- **Manufacturer:** Aearo Technologies LLC, a 3M company
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Foam
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ls-2025-10-x10-5pk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ls-2025-10-x10-5pk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Density:** 320 kg/m³
- **Material:** Polyurethane
- **Material Flammability Rating:** UL94 HBF
- **Size:** 10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm)
- **Thickness:** 0.250" (6.35mm)