# LS-1006LM/PSA-12"X12"-6PK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LS-1006LM/PSA-12"X12"-6PK
- **Manufacturer:** 3M
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Foam
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ls-1006lm-psa-12-x12-6pk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ls-1006lm-psa-12-x12-6pk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Density:** 10 lb/ft³
- **Material:** Polyurethane
- **Material Flammability Rating:** UL94 HBF
- **Size:** 12.00" W x 12.00" L (304.8mm x 304.8mm)
- **Thickness:** 0.060" (1.52mm)