# LQH32NH100J23L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LQH32NH100J23L
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lqh32nh100j23l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lqh32nh100j23l#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/93/490-9314-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 325 mA
- **DC Resistance (DCR):** 408mOhm Max
- **Frequency:** 35MHz
- **Height:** 0.087" (2.20mm)
- **Inductance:** 10 µH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Q @ Freq:** 35 @ 1MHz
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Supplier Device Package:** 1210 (3225 Metric)
- **Tolerance:** ±5%