# LPS69863NT-61SMAM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LPS69863NT-61SMAM
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lps69863nt-61smam
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lps69863nt-61smam#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Puck
- **Applications:** 3G/4G, LTE, Wi-Fi
- **Features:** Cable - 610mm
- **Frequency (Center:** 752MHz, 859MHz, 920MHz, 1.785GHz, 1.92GHz, 2.045GHz, 2.4GHz, 2.6GHz
- **Frequency Group:** Wide Band
- **Frequency Range:** 698MHz ~ 806MHz, 824MHz ~ 894MHz, 880MHz ~ 960MHz, 1.69GHz ~ 1.88GHz, 1.85GHz ~ 1.99GHz, 1.91GHz ~ 2.18GHz, 2.3GHz ~ 2.5GHz, 2.5GHz ~ 2.7GHz
- **Gain:** 3.3dBi, 3.4dBi, 3.8dBi, 4.7dBi, 5.3dBi, 5.1dBi, 4.3dBi, 3.9dBi
- **Height (Max):** 1.142" (29.00mm)
- **Ingress Protection:** IP67
- **Mounting Type:** Stud
- **Number of Bands:** 8
- **Power:** 10 W