# LPH92B99-BWHR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LPH92B99-BWHR
- **Manufacturer:** Mechatronics Fan Group
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lph92b99-bwhr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lph92b99-bwhr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 56.0 CFM (1.57m³/min)
- **Approval Agency:** CE, cUL, TUV, UL
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart, Electronic Commutation (EC)
- **Noise:** 44.0dB(A)
- **Operating Temperature:** -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 6.30W
- **RPM:** 3500 RPM
- **Size:** Square - 92mm L x 92mm H
- **Static Pressure:** 0.270 in H2O (67.3 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 100 ~ 240VAC
- **Width:** 25.50mm