# LPH80B99-BWMR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LPH80B99-BWMR
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lph80b99-bwmr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lph80b99-bwmr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 32.0 CFM (0.896m³/min)
- **Noise:** 27.0dB(A)
- **Operating Temperature:** -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 2.40W
- **RPM:** 3000 RPM
- **Size:** Square - 80mm L x 80mm H
- **Static Pressure:** 0.170 in H2O (42.3 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 100 ~ 240VAC
- **Width:** 25.50mm