# LPH80B99-BWHR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LPH80B99-BWHR
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lph80b99-bwhr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lph80b99-bwhr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 39.0 CFM (1.09m³/min)
- **Noise:** 31.0dB(A)
- **Operating Temperature:** -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 4.50W
- **RPM:** 3500 RPM
- **Size:** Square - 80mm L x 80mm H
- **Static Pressure:** 0.250 in H2O (62.3 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 100 ~ 240VAC
- **Width:** 25.50mm