# LNA-30-12002600-32-15P
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LNA-30-12002600-32-15P
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lna-30-12002600-32-15p
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lna-30-12002600-32-15p#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 400mA
- **Frequency:** 12GHz ~ 26GHz
- **Gain:** 30dB
- **Noise Figure:** 3.2dB
- **P1dB:** 15dBm
- **RF Type:** VSAT
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 12GHz ~ 26GHz
- **Voltage:** 15V