# LLC24B1F26C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LLC24B1F26C
- **Manufacturer:** Littelfuse Inc.
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Controllers - Liquid, Level
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/llc24b1f26c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/llc24b1f26c#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Contact Form:** SPDT (1 Form C)
- **Contact Rating @ Voltage:** 10A @ 120VAC
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 55°C
- **Output Type:** Relay
- **Sensitivity:** Fixed, 26kOhm
- **Termination Style:** Screw Terminal
- **Type:** Constant Level
- **Voltage:** 120VAC