# LJSL14-Y3-0.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LJSL14-Y3-0.5
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ljsl14-y3-0-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ljsl14-y3-0-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **For Use With:** Laser and Ink Jet Printers
- **Label Size:** 1.40" W x 5.50" L (35.6mm x 139.7mm); Cable O.D. 0.32" ~ 0.41" (8.1mm ~ 10.4mm)