# LI98-320-320-0.25
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LI98-320-320-0.25
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/li98-320-320-0-25
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/li98-320-320-0-25#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - Both Sides
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** White
- **Material:** Acrylic Elastomer
- **Outline:** 320.00mm x 320.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 0.9W/m-K
- **Thickness:** 0.0100" (0.254mm)