# LI2000A-100-100-0.2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LI2000A-100-100-0.2
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/li2000a-100-100-0-2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/li2000a-100-100-0-2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - Both Sides
- **Color:** White
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 100.00mm x 100.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.9W/m-K
- **Thickness:** 0.0080" (0.203mm)