# LFSPXO020502BULK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LFSPXO020502BULK
- **Manufacturer:** IQD Frequency Products
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lfspxo020502bulk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lfspxo020502bulk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 20mA
- **Frequency:** 4 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.055" (1.40mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** HCMOS, TTL
- **Size:** 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 5V