# LFP3000-F4NMB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LFP3000-F4NMB
- **Manufacturer:** Sick Inc.
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lfp3000-f4nmb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lfp3000-f4nmb#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Amplifier Type:** Liquid Level
- **Current:** 100 mA
- **Mounting Type:** Cable
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 60°C (TA)
- **Output Type:** NPN / PNP
- **Voltage:** 12V ~ 30V