# LED-CD22-30-120V
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LED-CD22-30-120V
- **Manufacturer:** O.C. White Co.
- **Category:** Optical Inspection Equipment
- **Subcategory:** Lamps - Magnifying, Task
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/led-cd22-30-120v
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/led-cd22-30-120v#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Arm:** 22.00" (558.8mm)
- **Bulb:** LED, (12)
- **Lamp:** Lamp, Flexible
- **Mounting Type:** Edge Clamp
- **Voltage:** 100 ~ 240V