# LEA100F-24-M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LEA100F-24-M
- **Manufacturer:** Cosel
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lea100f-24-m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lea100f-24-m#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/45/31/12453100-1776-1260-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CE, cURus, TUV
- **Current:** 4.3 A
- **Efficiency:** 84%
- **Features:** Universal Input
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C (With Derating)
- **Power (Watts):** 100W
- **Size:** 8.74" L x 2.44" W x 1.26" H (222.0mm x 62.0mm x 32.0mm)
- **Type:** Open Frame
- **Voltage:** 3 kV