# LEA100F-24-J2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LEA100F-24-J2
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lea100f-24-j2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lea100f-24-j2#rfq
- **Approval Agency:** CE, cURus, TUV
- **Current:** 4.3 A
- **Efficiency:** 84%
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C (With Derating)
- **Power (Watts):** 100W
- **Size:** 8.74" L x 2.44" W x 1.26" H (222.0mm x 62.0mm x 32.0mm)
- **Type:** Open Frame
- **Voltage:** 3 kV