# LCFE201202A121TG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LCFE201202A121TG
- **Manufacturer:** Littelfuse Inc.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lcfe201202a121tg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lcfe201202a121tg#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/F1/02/05/F10205DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 100mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 4Ohm
- **Features:** ESD
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.033" (0.85mm)
- **Impedance @ Frequency:** 120 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
- **Voltage Rating:** 5V