# LCFE121002A650TG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LCFE121002A650TG
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/lcfe121002a650tg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/lcfe121002a650tg#rfq
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 100mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 4Ohm
- **Features:** ESD
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.026" (0.65mm)
- **Impedance @ Frequency:** 65 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.050" L x 0.039" W (1.27mm x 1.00mm)
- **Voltage Rating:** 5V