# LA2-500-10000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** LA2-500-10000
- **Manufacturer:** Rosenberger
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/la2-500-10000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/la2-500-10000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** RTK 081
- **Frequency:** 18 GHz
- **Length:** 393.7" (10.0m) 32.8'
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω