# L99-A0490-300-NON
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** L99-A0490-300-NON
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/l99-a0490-300-non
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/l99-a0490-300-non#rfq
- **1st Contact Gender:** Female, Male
- **2nd Connector:** SMA Plug (2)
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** RTK 047
- **Frequency:** 12 GHz
- **Length:** 11.811" (300.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 115°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω