# L99-A0483-300-2PS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** L99-A0483-300-2PS
- **Manufacturer:** Rosenberger
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/l99-a0483-300-2ps
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/l99-a0483-300-2ps#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** 2.92mm Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** Mini Coaxial Jack, Mini Coaxial Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Female, Male
- **Cable Type:** RTK 047
- **Frequency:** 40 GHz
- **Length:** 11.811" (300.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 115°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω
- **Style:** 2.92mm to Mini Coaxial