# L135-2780CA35000P1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** L135-2780CA35000P1
- **Subcategory:** LED Lighting - White
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/l135-2780ca35000p1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/l135-2780ca35000p1#rfq
- **CCT (K):** 2700K
- **CRI (Color Rendering Index):** 80
- **Color:** White, Warm
- **Current:** 100mA
- **Height:** 0.035" (0.90mm)
- **Lumens:** 165 lm/W
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.138" L x 0.134" W (3.50mm x 3.40mm)
- **Supplier Device Package:** 1414
- **Viewing Angle:** 115°
- **Voltage:** 2.8V