# L130-2790HA30000B5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** L130-2790HA30000B5
- **Subcategory:** LED Lighting - White
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/l130-2790ha30000b5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/l130-2790ha30000b5#rfq
- **CCT (K):** 2700K
- **CRI (Color Rendering Index):** 90
- **Color:** White, Warm
- **Current:** 65mA
- **Height:** 0.030" (0.76mm)
- **Lumens:** 162 lm/W
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- **Supplier Device Package:** 1212
- **Viewing Angle:** 110°
- **Voltage:** 2.71V