Part Number: L07P010D15 Manufacturer: Tamura Category: Sensors, Transducers Subcategory: Current Sensors Product URL: https://distyparts.com/product/l07p010d15 RFQ URL: https://distyparts.com/product/l07p010d15#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/63/17/14631781-MT7297-ND.pdf Summary: L07P010D15 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Tamura and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: L07P010D15 is a current sensors from Tamura. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 10A For Measuring: AC/DC Frequency: DC ~ 100kHz Linearity: ±1% Mounting Type: Through Hole Number of Channels: 1 Operating Temperature: -30°C ~ 80°C Output: Ratiometric, Voltage Polarization: Bidirectional Response Time: 5µs Sensor Type: Hall Effect, Open Loop Voltage: ±15V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/tamura Category Page: https://distyparts.com/category/sensors-transducers/current-sensors Canonical URL: https://distyparts.com/product/l07p010d15