# KTPS200-19105/S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** KTPS200-19105/S
- **Manufacturer:** Kaga Electronics USA
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ktps200-19105-s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ktps200-19105-s#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** IEC
- **Cord Length:** 47.2" (1.20m)
- **Current:** 10.5A
- **Efficiency:** Level V
- **Form:** Desktop (Class I)
- **Input Connector:** IEC 320-C14
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 40°C
- **Output Connector:** Power DIN, 4 Pin
- **Power (Watts):** 200 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 7.99" L x 3.19" W x 1.67" H (203.0mm x 81.0mm x 42.3mm)
- **Standard Number:** 60950-1
- **Voltage:** 19V