# KJ14-M30MN80-ANU-F1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** KJ14-M30MN80-ANU-F1
- **Manufacturer:** Altech Corporation
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Proximity Sensors - Industrial
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/kj14-m30mn80-anu-f1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/kj14-m30mn80-anu-f1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Indicator:** No Indicator
- **Output Type:** Analog Voltage
- **Sensing Distance:** 0.276" ~ 0.551" (7mm ~ 14mm)
- **Sensor Type:** Inductive
- **Shielding:** Shielded
- **Termination Style:** Cable Leads
- **Voltage:** 18V ~ 30V