# KDE1205PHV2.MS.A.F.GN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** KDE1205PHV2.MS.A.F.GN
- **Manufacturer:** SUNON
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/kde1205phv2-ms-a-f-gn
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/kde1205phv2-ms-a-f-gn#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 13.0 CFM (0.364m³/min)
- **Approval Agency:** CE, CUR, TUV, UL
- **Bearing Type:** Vapo-Bearing
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Speed Sensor (Tach)
- **Power (Watts):** 800 mW
- **Size:** Square - 50mm L x 50mm H
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 15.00mm