# KDE1205PFV1.11.MS.A.F.GN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** KDE1205PFV1.11.MS.A.F.GN
- **Manufacturer:** SUNON
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/kde1205pfv1-11-ms-a-f-gn
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/kde1205pfv1-11-ms-a-f-gn#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 13.0 CFM (0.364m³/min)
- **Approval Agency:** CE, CUR, TUV, UL
- **Bearing Type:** Vapo-Bearing
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart
- **Noise:** 30.0dB(A)
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 1.3 W
- **RPM:** 5200 RPM
- **Size:** Square - 50mm L x 50mm H
- **Static Pressure:** 0.140 in H2O (34.9 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 10.00mm