# KD2408PTS1.13.GN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** KD2408PTS1.13.GN
- **Manufacturer:** SUNON
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/kd2408pts1-13-gn
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/kd2408pts1-13-gn#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bearing Type:** Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Size:** Square - 80mm L x 80mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 25.00mm