Part Number: KD2405PHB2.(2).GN.C1500 Manufacturer: SUNON Category: Fans Subcategory: DC Brushless Fans (BLDC) Product URL: https://distyparts.com/product/kd2405phb2-2-gn-c1500 RFQ URL: https://distyparts.com/product/kd2405phb2-2-gn-c1500#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/85/10/93/8510931-KD2404PFSX.11.GN-ND.pdf Summary: KD2405PHB2.(2).GN.C1500 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by SUNON and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: KD2405PHB2.(2).GN.C1500 is a dc brushless fans (bldc) from SUNON. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Air Flow: 13.0 CFM (0.364m³/min) Bearing Type: Ball Fan Type: Tubeaxial Noise: 29.0dB(A) Power (Watts): 1.3 W RPM: 4700 RPM Size: Square - 50mm L x 50mm H Static Pressure: 0.170 in H2O (42.3 Pa) Termination: 2 Wire Leads Voltage: 24VDC Width: 15.40mm Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/sunon Category Page: https://distyparts.com/category/fans-thermal-management/fans/dc-brushless-fans-bldc Canonical URL: https://distyparts.com/product/kd2405phb2-2-gn-c1500