# KD1206PTB3.13.(2).GN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** KD1206PTB3.13.(2).GN
- **Manufacturer:** SUNON
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/kd1206ptb3-13-2-gn
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/kd1206ptb3-13-2-gn#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Size:** Square - 60mm L x 60mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 25.00mm