# KD1205PHB1.(2).GN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** KD1205PHB1.(2).GN
- **Manufacturer:** SUNON
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/kd1205phb1-2-gn
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/kd1205phb1-2-gn#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 17.0 CFM (0.476m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 33.0dB(A)
- **Power (Watts):** 1.5 W
- **RPM:** 5800 RPM
- **Size:** Square - 50mm L x 50mm H
- **Static Pressure:** 0.230 in H2O (57.3 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 15.00mm