# KD1204PKB2.(2).GN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** KD1204PKB2.(2).GN
- **Manufacturer:** SUNON
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/kd1204pkb2-2-gn
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/kd1204pkb2-2-gn#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 7.7 CFM (0.216m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 22.0dB(A)
- **Power (Watts):** 700 mW
- **RPM:** 6200 RPM
- **Size:** Square - 40mm L x 40mm H
- **Static Pressure:** 0.160 in H2O (40.0 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 20.00mm