# K0N0KK2-255-730-445N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** K0N0KK2-255-730-445N
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/k0n0kk2-255-730-445n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/k0n0kk2-255-730-445n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuation Force:** 100.04lbf (445.0N)
- **Features:** K-Locking, Rigid Lock in Extension, Semi Rigid Lock in Compression
- **Length:** 28.740" (730.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Stroke Length:** 10.039" (255.00mm)