# K0N0KK2-100-331-890N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** K0N0KK2-100-331-890N
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/k0n0kk2-100-331-890n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/k0n0kk2-100-331-890n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuation Force:** 200.09lbf (890.0N)
- **Features:** K-Locking, Rigid Lock in Extension, Semi Rigid Lock in Compression
- **Length:** 13.032" (331.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Stroke Length:** 3.937" (100.00mm)