# K0N0BK2-255-575-445N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** K0N0BK2-255-575-445N
- **Manufacturer:** Bansbach easylift
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Pneumatics, Hydraulics - Shock Absorbers, Dampers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/k0n0bk2-255-575-445n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/k0n0bk2-255-575-445n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuation Force:** 100.04lbf (445.0N)
- **Features:** B-Locking, Spring Lock in Extension and Compression
- **Length:** 22.638" (575.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Stroke Length:** 10.039" (255.00mm)