Part Number: JTT2450S25P4X Manufacturer: JC Antenna Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/jtt2450s25p4x RFQ URL: https://distyparts.com/product/jtt2450s25p4x#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/50/61/14506115-4034-JTT2450S25P4X-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/61/14506115-4034-JTT2450S25P4X-ND.jpg Summary: JTT2450S25P4X is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by JC Antenna and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: JTT2450S25P4X is a rf antennas from JC Antenna. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Ceramic Patch Frequency (Center: 2.45GHz Frequency Group: UHF (2GHz ~ 3GHz) Frequency Range: 2.445GHz ~ 2.455GHz Gain: 3.5dBi Height (Max): 0.157" (4.00mm) Mounting Type: Surface Mount Number of Bands: 1 Return Loss: 15dB Termination: Pin VSWR: 3 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/jc-antenna Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/jtt2450s25p4x