# JPW200S52R51-BHZ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** JPW200S52R51-BHZ
- **Manufacturer:** ABB Power Electronics
- **Category:** Power Supplies - Board Mount
- **Subcategory:** DC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/jpw200s52r51-bhz
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/jpw200s52r51-bhz#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Control Features:** Enable, Active Low
- **Current:** 3.81A
- **Efficiency:** 92.5%
- **Features:** Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Power (Watts):** 200 W
- **Size:** 2.38" L x 2.26" W x 0.43" H (60.5mm x 57.4mm x 10.8mm)
- **Type:** Isolated Module
- **Voltage:** 38V