# JP75WP2B-L20
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** JP75WP2B-L20
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/jp75wp2b-l20
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/jp75wp2b-l20#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/21/43/1321437-298-14591-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Features:** Powder Actuated, Slotted for Tak-Tyﾂｮ Cable
- **Height:** 3.800" (96.52mm)
- **Length:** 1.900" (48.26mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6; Steel
- **Mounting Type:** Wall Mount, Fastener
- **Opening Size:** 0.750" (19.05mm)
- **Type:** Support, J-Hook
- **Width:** 1.200" (30.48mm)