# JP75SBC50R-L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** JP75SBC50R-L
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/jp75sbc50r-l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/jp75sbc50r-l#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Features:** 360° Rotation, Slotted for Tak-Tyﾂｮ Cable
- **Height:** 5.520" (140.21mm)
- **Length:** 3.960" (100.58mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6; Steel
- **Mounting Type:** Beam Mount, Fastener
- **Opening Size:** 0.750" (19.05mm)
- **Type:** Support, J-Hook
- **Width:** 1.160" (29.46mm)