# JP75HBC25R-L20
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** JP75HBC25R-L20
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/jp75hbc25r-l20
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/jp75hbc25r-l20#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Features:** 360° Rotation, Slotted for Tak-Tyﾂｮ Cable
- **Height:** 4.650" (118.11mm)
- **Length:** 3.840" (97.54mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6; Steel
- **Mounting Type:** Beam Mount, Hammer On
- **Opening Size:** 0.750" (19.05mm)
- **Type:** Support, J-Hook
- **Width:** 1.160" (29.46mm)