# JP75DW-L6
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** JP75DW-L6
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/jp75dw-l6
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/jp75dw-l6#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/25/18/1325186-JP75DW-L6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Blue
- **Features:** Slotted for Tak-Tyﾂｮ Cable
- **Height:** 4.140" (105.16mm)
- **Length:** 1.880" (47.75mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6; Steel
- **Mounting Type:** Rod Mount, Clip On
- **Opening Size:** 0.750" (19.05mm)
- **Type:** Support, J-Hook
- **Width:** 1.160" (29.46mm)