# JP75CMB-L2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** JP75CMB-L2
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/jp75cmb-l2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/jp75cmb-l2#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/25/18/1325183-JP75CMB-L2-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Red
- **Features:** Slotted for Tak-Tyﾂｮ Cable
- **Height:** 2.430" (61.72mm)
- **Length:** 4.020" (102.11mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6; Steel
- **Mounting Type:** Ceiling Mount, Fastener
- **Opening Size:** 0.750" (19.05mm)
- **Type:** Support, J-Hook
- **Width:** 1.160" (29.46mm)