# JLTD1176-1575S25-18P4-2X
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** JLTD1176-1575S25-18P4-2X
- **Manufacturer:** JC Antenna
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/jltd1176-1575s25-18p4-2x
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/jltd1176-1575s25-18p4-2x#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Ceramic Patch
- **Frequency (Center:** 1.176GHz, 1.575GHz
- **Frequency Group:** UHF (1GHz ~ 2GHz)
- **Frequency Range:** 1.173GHz ~ 1.179GHz, 1.572GHz ~ 1.578GHz
- **Height (Max):** 0.236" (6.00mm)