Part Number: JLT920S36P6X Manufacturer: JC Antenna Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/jlt920s36p6x RFQ URL: https://distyparts.com/product/jlt920s36p6x#rfq Summary: JLT920S36P6X is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by JC Antenna and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: JLT920S36P6X is a rf antennas from JC Antenna. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Ceramic Patch Frequency (Center: 920MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 917MHz ~ 923MHz Height (Max): 0.236" (6.00mm) Mounting Type: Surface Mount Number of Bands: 1 Return Loss: 15dB Termination: Pin Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/jc-antenna Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/jlt920s36p6x