# JLT920S36P6X
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** JLT920S36P6X
- **Manufacturer:** JC Antenna
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/jlt920s36p6x
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/jlt920s36p6x#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Ceramic Patch
- **Frequency (Center:** 920MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Frequency Range:** 917MHz ~ 923MHz
- **Height (Max):** 0.236" (6.00mm)