Part Number: JLT868S60P6X Manufacturer: JC Antenna Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/jlt868s60p6x RFQ URL: https://distyparts.com/product/jlt868s60p6x#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/50/63/14506330-4034-JLT868S60P6X-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/63/14506330-4034-JLT868S60P6X-ND.jpg Summary: JLT868S60P6X is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by JC Antenna and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: JLT868S60P6X is a rf antennas from JC Antenna. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Ceramic Patch Frequency (Center: 868MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 865MHz ~ 871MHz Height (Max): 0.236" (6.00mm) Mounting Type: Surface Mount Number of Bands: 1 Return Loss: 15dB Termination: Pin Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/jc-antenna Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/jlt868s60p6x